Armastuse hind

Mulle jäi hommikul uudiseid läbi sirvides ette ka üks uudis, kus tuntud Eesti raadiohääl (või telesaatejuht või blogija või lihtsalt staar, ma ei teagi, kes ta täpselt on) andis mõista, et kihlasõrmus peaks vähemalt 1500 eurot maksma. Rohkem ei oleks vaja, sest ilmselt kaotaks ta selle niikuinii mõnel peol ära. Ma olen varem samuti lugenud lugusid, et kihlasõrmus peaks maksma vähemalt kaks kuupalka või veel mingeid teatud summasid ning pole kunagi täpselt aru saanud, miks see nii peab olema. Miks on kihlasõrmuse juures kõige olulisem selle hind? Mida see näitab? Et töötad näiteks saekaatris ja näitad armastatud naisele, et oled võimeline võtma laenu, sest sõrmus peab maksma summa X? Või paned sõrmuse sõrme ja ütled, et FYI, see sõrmus siin maksis mu kolm kuupalka? Või kuidas täiesti tavaline naine kohe teab, kui palju see sõrmus maksab?

Ma ütlen ausalt, et mul pole õrna aimugi palju mu kihlasõrmused (jp, neid on kaks olnud elus) maksnud on. Ilmselt päris Dollarstore´ist ostetud pole ja juba aastaid karbis seistes pole kullavärv ka mahakoorunud, kuid millegi pärast ma kahtlen, et need kuupalkasid maksnud on. Muidugi ma siis väga vabandan Mareki ees kui nii oli, sellisel juhul olen ma lihtsalt rumal ja ei ole teadnud, et mul ehtekarbis mitmeid tuhandeid eurosid maksev sõrmus on. Ma ei ole kunagi tegelikult selle peale mõelnudki, sest minu jaoks on kihlumise juures kõige olulisem emotsioon. See tunne, mida aastaid hiljem meenutada. Boonuseks muidugi sõrmus võiks/peaks olema midagi sellist, mis ka kandjale meeldib, aga ma oma rumalas peas arvan, et kui juba kihlutakse, siis ju see sõrmusekinkija ka teab, milline sõrmus sobib.

13343102_1735676973316169_4946382034147563212_n.jpg

Abielusõrmusest saan ma veel aru, et sellele kulutada. See on midagi sellist, mida kannad igapäevaselt, see on kogu aeg silma all ning idee poolest peaks see olema ka üks ja ainus abielusõrmus elu jooksul. Siin saan ma küll aru, et paar ühiselt valib endale veidike edevamad sõrmused. Ega ei tahaks küll, et sõrme suvaline 30-eurone sõrmus kaunistaks. Samas jällegi, mis seal tegelikult vahet on? Meil on ka hästi lihtsad kuldsõrmused. Täiesti tavalised. Ilma igasugu kaunistuste ja iludeta. Miks? Jah, kindlasti ka selle pärast, et oleks klassikaline ja ei domineeriks, aga  tahate ausalt ka teist põhjust teada? Ma ei raatsinud kallemaid osta. Kas ma seda häbenen? Kindlasti mitte. Ka siin on mu jaoks hoopis olulisem see, et pilte vaadates tuleb sisse soe tunne ja teadmine, et me oleme õige otsuse teinud. Juba 12 aastat oleme me teineteist abikaasadena hakkama saanud. See on mu jaoks palju olulisem kui see, et saaksin sõbrannadele öelda, et aa kas te ikka teate, et see sõrmus mu sõrmes maksis 64983502 eurot.

Keda tegelikult huvitab? Ma küsin kohe siiralt, kas kedagi päriselt ka huvitab?

12x12_21.jpg

27 Comments Add yours

 1. miiu says:

  mul on sama küsimus. ma ei saaks ilmselt arugi, mis see asi maksab. peaasi ainult, et kole pole. 😀

  Like

  1. Eveliis says:

   No täpselt:D

   Like

 2. Mariliis Pinn says:

  See on USA juveelimüüjate hea turunduskampaania. Adam on hea kokkuvõtte teinud. https://www.youtube.com/watch?v=N5kWu1ifBGU Aga nägu näha, väga hea kampaania…. Oeh, kui suudaks ise ka eskimotele jääd müüa…

  Like

  1. Eveliis says:

   Nii hea video:D Tnx!

   Like

 3. L says:

  Mul polegi kihlasõrmust olnud, kuigi juba pea 2a abielus..🤪🙄

  Like

  1. Eveliis says:

   No vot, ei teagi, mis sellest peaks nüüd välja lugema, eksju. Et mees ei armasta piisavalt? 😀

   Like

 4. Printsess says:

  Pole õrna aimugi, palju mu kihlasõrmus maksis. Minu jaoks pole see üldse oluline. Abielusõrmust tean – neid käisime koos valimas ja tõesti valisimegi lihtsad ja üldsuse mõttes kindlasti ka odavad, aga mis sellest. Minu meelest hinna järgi midagi sellist valida on lollus. Kui on oht, et ära kaotab, siis peaks just eriti odava võtma ju 😀 Ohjah, on ikka naisi olemas.

  Like

 5. Kats says:

  kurja- kui mees maksab 2-3 kuupalka sõrmuse eest siis närime järgmised kuud muru või 😀 ma ei usu, et ka minu kihlasõrmus väga kallis oli aga tal on sentimentaalne väärtus minu jaoks, lisaks on mees kinkinud mulle tähtpäevadeks samuti kuldehteid st. et “miskit” ikka on raisanud minu peale 🙂

  Like

 6. kellakagu says:

  Selle sõrmuste jutu peale meenub mul kohe film: Four weddings and a funeral:)
  Ma võin seda nagu lõputult vaadata.

  Like

 7. Eks see sõltub inimesest. Ma saan – objektiivselt – kihlasõrmuse funktsioonist ja ilust aru, ja ka sellest, et iga inimese perspektiiv on isiklik, ja mis mulle on kole (loe: palju ülibling sõrmuseid, mida aeg-ajalt valdavalt USA foorumites kohtab – aga USA on suur ja lai ning ülibling sõrmus näitab siiski ka kinkija ja kingitava arusaamu, mitte tingimata kultuuriruumi mõju) on teisele ilus ja vastupidi.

  Eesti mõistes ma tihti näiteks ei saa kihlasõrmuse mõttest aru, sest… see pole vist väga meie keele- ja kultuuriruumi teema ja on seega ülevõetud? Asjaolu, et kihlasõrmus kui selline peab kindlasti olema teemantiga on teada-tuntud marketingitrikk (mis juba aastakümneid hästi vilja kannab) ning päris elus ei pidavat tegelikult teemantid olema ei nii haruldased kui reklaamitud, ega ka nii kallid, kui müüdud.

  Subjektiivselt rääkides – kui mul sõrmes istuks sõrmus, mille väärtus oleks 2-3 või rohkem kuupalga hind… siis istuks see sõrmus seifis, mitte sõrmes 🙂 Ma kardaks sellise sõrmuse kas ära kaotada (on juhtunud, küll kõvasti odavamate, ent siiski sentimentaalselt kallite ehetega), ära lõhkuda, või karta, et keegi lihtsalt mu paljaks röövib. Ja noh… kui asi ikka nö päris armastus on, siis tegelikult ja päriselt-päriselt ju ei loe PALJU see sõrmus maksab, loeb see emotsioon ja mõte selle taga. Aga eks natukene näitab see ka inimeste arusaamisi endid, sest on ju erinevus ka selles KUI oluline on see kihlasõrmuse väärtus – kui üks paarikese osapooltest leiab, et kihlumine ise on oluline, aga sõrmus eriti mitte, ja teine jällegi ei suuda lahti lasta, et sõrmus peaks maksma X summa raha, siis on juba eos probleemid ette näha…

  Like

 8. Britt says:

  Mul kihlasõrmus ka 24/7 sõrmes nagu abielusõrmuski. 🙂 Hinna kohta ei tea ja suurt ei huvita ka. Välimus meeldib ja pärast peaaegu seitset aastat igapäevast kandmist on täpselt sama ilus kui esimesel päeval. 😀

  Like

  1. Eveliis says:

   Mina näiteks ei suutnud kanda nii kihla-kui abielusõrmust, tundus kuidagi ebaloomulik mu jaoks.

   Like

  2. J. says:

   Minul on ka kihlasõrmus endiselt sõrmes, kuigi varsti aasta abielus juba 🙂 Ilus sõrmus ja minule tähendusrikas, miks ta peaks mul lihtsalt sahtlis kasutult seisma.

   Like

 9. punanemammu says:

  On asju/hetki jne, mida ei saa rahas mõõta. Oluline on ju emotsioon, mis jääb terveks eluks saatma ja mida meenutades läheb südames soojaks.

  Ei ole osanud puudust tunda, ei kihla- ega abielusõrmusest…kui abiellusime oli raha vähe – vaatamata sõrmuse puudumisele on sõlmitud liit kestnud pea veerandsajandit.

  Like

 10. ritsik says:

  Ma nt ei kannagi sõrmuseid, mulle ei meeldi apsaluutselt, kui miskit käsi kammitseb (käevõrusid ka ei kanna). Kõrvarõngad see-eest peavad olema, ilma nendeta kodust välja ei lähe.
  Niiet kui ma abielus oleksin, peaksin vist sõrmuse kuidagi nööriga kõrvarõnga külge siduma..
  A vbla lihtsalt viinamarjad on hapud :p

  Like

  1. Eveliis says:

   Just just, viinamarjad on hapud:D Vana hea klassika oleks selline kommentaar selle peale kui keegi julgeks öelda, et sõrmused üldse ei meeldi.

   Like

 11. PilleRiin says:

  Näitad sõbrannale sõrmust ja kilkad “Mu sõrmus maksab kaks kuupalka..jeiiii” või “Ma kihlusin..wiiii”

  Liked by 1 person

  1. Eveliis says:

   “A su sõrmus maksis ka nii palju vä? Jeeeiii! Ühtekad!”

   Like

 12. Pille says:

  Kihlasõrmust ei saanud ja ei tundnud puudust ka. Töötan haiglas ja siin ei tohi midagi käes olla. Abielusõrmus on sõrmes, kuid seda sellepärast, et ei tule enam ära. Vot nii hea elu on 🙂

  Liked by 1 person

 13. Ene says:

  Kui mu (praeguseks) abikaasa kihlasõrmust valima hakkasin, siis ma lugesin talle sõnad peale, et ärgu isegi mitte üritagu mingit jube kallist sõrmust osta, sest kui ma selle ära peaksin kaotama, oleks lisaks emotsionaalsele kurvastusele ka rahast kahju. Ei tea siiani palju see kihlasõrmus maksis ja ei taha ka teada.

  Abielusõrmused on meil üldises (ja eriti USA) mõistes ikka megaodavad 😀 Vist oli isegi alla 50$ Ei olnud meil sel hetkel väga rahaga priisata ja kuna välimus meeldis, ei hakanud lihtsalt hinna pärast ära ütlema. Valitud sai hõbedast sõrmused. Kui ühel hetkel raha ja tahtmist on, siis laseks teha eritellimusel kas hõbedast või valgest kullast aga kui ei jõua selleni, oleme praeguste sõrmustega ka rahul.

  Like

 14. margotvlp says:

  Pole kihlunud, pole kihlasõrmust, ei tunne puudust ka 🙂 Abielusõrmus on ainult minul sest mees ei kanna sõrmuseid 🙂 Tal pole isegi kapis seda sõrmust seismas 🙂 Ilmselt paljude jaoks täiesti arusaamatu aga jällegi- mind ei häiri 🙂 22 koos oldud aastat on palju suurem väärtus mu jaoks.

  Liked by 1 person

  1. Eveliis says:

   Mu meelest nii ongi ju õige. Kui inimene ei kanna sõrmuseid, siis miks see peab sõrmes olema? Et muidu pole abielu päris? Igale oma.

   Like

   1. margotvlp says:

    No arva, mis näoga kullasepp mind vaatas kui teatasin, et ainult ühe abielusõrmuse soovin saada 😀 Ju mõtles, et vaeseke, nii väga tahab abielus olla, et laseb endale lampi sõrmuse teha 😀

    Liked by 2 people

 15. Marian says:

  Ma võin nüüd valetada, aga see ülikalli sõrmuse point peaks tulema kihlumise traditsiooni algusest, kui sõdurid ostsid oma naistele enne sõtta minekut sõrmuse, et juhul kui nad sõjast tagasi ei jõua, oleks naisel võimalus see maha müüa ning mõnda aega hakkama saada. Ei ole selles absoluutselt kindel, lihtsalt kuulnud seda versiooni 🙂

  Like

 16. Maarja says:

  Saab ka ilma kihla- ja abielusõrmuseta abielus olla 😀 me mõnikord mõtleme, et võiks olla, aga siis leiame, et milleks…

  Like

 17. Kiks says:

  Ma mitmeid aastaid tagasi sain kogemata teada, et mees on raha kõrvale pannud ja plaanib osta kihlasõrmuse. Sellest tekkis tegelikult päris suur tüli, sest mis mõttes ta kulutab nii mõttetu asja peale raha, kui meil oleks vaja uus elektrikapp tuppa panna ja siis edasi elektritöödega tegeleda. Olin ikka päris kuri 😀 nüüd oleme abielus ja elektrikapp on ka uus 😀

  Like

 18. Lenna says:

  Eks armastusel mingi hind ikka on, aga kas see väljendub just sõrmuses? Sellest ühest vidinast on minu jaoks olulisem ühine aeg ja ühised tegevused ja olgem ausad, nende peale kulub ka raha. Sünnipäevad, sõbrapäev, aastapäev jne. Tore ju kui see kuidagi kingitustes ka väljenduks. Muidugi see sõltub sellest, mida suhtes hindate. Üks tuntud usa tegelane soovitas teha selle testi: https://www.5lovelanguages.com/ mõlemal osapoolel, siis näete mis on suhtes teie jaoks oluline. Kingitused, sõnad, teod või puudutused. Minu jaoks olid kingitused oluline osa. Ja ma ei ootagi bemarit ja naaritsakasukat. Nurmenukud või armas post-it seinal töötavad ülihästi. Põhiline on see soov ja idee. Näiteks minu mees kinkis mulle aastapäevaks selle: https://www.kingitus.ee/kingitus/beautiful-me-kehasalong, arvas et olen liiga pinges olnud viimasel ajal 😀 Nii armas minu meelest 😀 Aga sõrmus, see on mul kõige tavalisem ja ma ei tahakski midagi ülikallist, siis ei julgeks kanda seda (A)

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.