Võtan selle riski, et olen kade

Scrollisin hommikul Instagramis, et vaadata, kas üks pilt on ilmunud juba. Oli küll. Nadialine von Bach. Taani blogija. Hästi ilus naine mu meelest. Naiselik.

Nadialine

Järgmiseks tuli mulle ette meie oma blogija – Porgandi – postitus. Ma jäin tema pilte scrollima (viimasel ajal on ta end rohkem riidesse hakanud panema?) ja tekste lugema ning paratamatult hakkasin ma mõtlema ühe asja peale. Miks räägib enesearmastusest, oma kehaga rahulolust, enesekindlusest naine, kelle juures pool asjadest on feik ja kes kulutab metsikult energiat oma ego boostimiseks? Ma ei ütle üldse, et ta ei ole tubli, on küll, on teinud teoks oma unistused (vist) ja propageerib tervislikku eluviisi, aga miks seda peab tegema läbi/koos silikoonrindade ja juustepikendustega. Kuidagi ei lähe väline ja see püüdlik sisemine nunnu imago kokku omavahel mu meelest. Eriti kui mulle tuleb veel ka meelde üsna ülbe vastus Mari-Leenule. Või üldse üleolev hoiak vastustes, ka siin blogi kommentaarides. Toidupildid ja retseptid on jummalast ahvatlevad, vahele mõned trennipildid ja niisama (pool)loomulikud pildid, aga siis tuleb terve trobikond tissi- või tagumikupilte, mis on nagu teiselt planeedilt. Kas see nagu natuke vale signaali ei anna jälgijatele? Eriti kui need on nooremad ja otsivad eeskujusid?

Täpselt nagu see Norra blogija Sophie Eliise, kes kirjutab hästi ja on mu meelest täiega khuul oma tegemistega, aga plastikut nii täis, et natuke nagu hakkab paha. Miks on porganid ja plastikbarbie´d uus iluideaal?

Või üldse, mis deal selle Porgandiga on, et teda nii haibitakse viimasel ajal? *küsib loomulikult minu sisemine kadedus ja ebakindlus ning endaga mitte rahulolek.

39 Comments Add yours

 1. Marge says:

  “Miks on porganid ja plastikbarbie´d uus iluideaal?” oleks võinud kokku võtta ühise nimetaja all “plastikporgandid” 🙂

  Liked by 1 person

 2. Kertu says:

  Ma ei suuda Porgandit lugeda.. Mitte et ta hästi ei kirjutaks vms.. Aga see pole päriselu.. Tema haigus oli tõsine ja see on muidugi kaugel ideaalsest elust, aga nüüdseks on temast siiski saanud ideaalnaine, kes toitub ideaalselt, kellel on ideaalne keha, ideaalne töö jne jne. Minusugused tavalised naised ei suuda seda ilma depressiooni langemata lugeda 😀

  Liked by 1 person

  1. See oli iroonia või? Ma depressiooni pole lugedes veel langenud, sest plastik on plastik ja ma ei ütleks, et tema fitnesseluviis on tervislik. On tehtud uuringuid, mille andmetel on fitnessiga tegelevad inimesed palju vastuvõtlikumad toitumishäiretele. Aga kui inimesel juba on toitumishäire, kuidas siis huvitav on? Haigus oli tal tõsine tõesti ja enne seda kui temast plastikbeib sai ta mulle tegelikult meeldis. Nüüd on tema jutt minu meelest õige pisut silmakirjalik. Annan endale aru, et minu isiklik arvamus ja ma ei peagi lugema, ei loe ka.

   Depressiooniks pole põhjust, ei ole ta nii täiuslik midagi, kui pildilt paistab. 😀 Fassaad on meil kõigil (sotsiaal)meedias ilus.

   Liked by 1 person

   1. Lily says:

    Ainult et ta ei tegele ju ammu juba fitnessiga, miks sa sellest siin jahud?

    Like

   2. Ei tegele või? Kust mina seda teadma pidin? Ma ei loe ta blogi ega ei jälgi Instagrami ka juba ammu, tean ainult nii palju, kui mulle on räägitud. Kui veel lugesin/jälgisin, siis tegeles. Aga good for her.

    Like

 3. Liis says:

  Sinu enda Norra kampaania seisnes ju ka blogijate poolt pesupiltide üles panemises. Millist eeskuju need näitavad?
  Vähemalt tema oma blogis teiste välimust ei halvusta.

  Like

  1. Eveliis says:

   Ma arvan, et pesu reklaamitaksegi nii, et näidatakse pesupilte? Ei?

   Liked by 1 person

 4. Anett says:

  Pean ütlema, et kunagi lugesin huviga tema blogi ja vaatasin hea meelega ilusaid pilte Austraaliast ja elasin kaasa. Ent ühel hetkel tekkis mul täpselt sama error.

  Mulle ka ei meeldi tänapäeva iluideaalid. Loodan, et ma ei leia end ühel hetkel ühiskonnast, kus täiskasvanuks saamist oodatakse selle nimel, et siis saab endale lõpuks iluoppe teha. Nagu Brasiilias on kombeks emadel tütardele kinkida rinnaoperatsioon sünnipäevaks või lõpetamise puhul. Jäle mu meelest. Aga näe, mõnes kohas juba ammu täiesti tavaline. Minul oleks küll ääretult kurb kui mu tütar arvaks, et ta on nii ebatäiuslik, et vaja lausa operatsioonile minna.

  Liked by 1 person

  1. Eveliis says:

   Kui ma ei eksi, siis ka Norras on kombeks rinnaoperatsioone kinkida kooli lõpu jms puhul. Ma ei ole iseenesest üldse ilulõikuste jm vastu, aga mu meelest ongi kurb see kui ebakindlust püütakse vähendada ilulõikustega ja siis lüüakse rusikaga vastu rinda, et nüüd olen täiuslik, aga teie armastage end sellisena nagu te olete

   Liked by 1 person

   1. H says:

    Ehk natuke teemast väljas aga ka Rootsis on see vist kombeks, vähemalt mu sõbranna sai lõpetamise puhul kingituseks reisi Taisse, mis sisaldas ka rinnaoperatsiooni. Nüüd mitmed aastad hiljem ta kahetseb seda, sest teda pimestas mõte ilusatest prinkidest rindadest odavama raha eest, kuid nüüd vajab uut operatsiooni, et vigu parandada.

    Like

 5. Janr janr says:

  Kas siis iluoperatsioone teinud inimene ei tohi propageerida tervisliku eluviisi? Ei tohi propageerida seda, et armastage iseennast?
  Ma arvan probleem oleks siis kui ta propageeriks avalikult, et tehke iluoperatsioone, muidu näete tondid välja!! Sööge mäki eineid, sest mingit taimset pole vabsjee vaja sisse süüa!! Tuleb ikka maitsvat toitu süüa mitte kaloreid lugeda!!!
  Ja jumal hoidku, kui inimesel on ilus keha ja on endaga rahul, siis why not pilte ülesse panna!
  Rõve ja ajuvaba oli Marimelli persse pilt oma blogis! Vot see oli räme!! Miks 1 täiskasvanud, 1 lapse ema ja täissöönud emis sellise pildi interneti paneb? 😥😃vat see on teema millest aru ei saa….

  Like

 6. Tann says:

  Aga sa vist ei mõikand, et jutt oli hoopis sellest, et metsikult kunstmaterjale on küljes ja selle välimusega ei lähe jutt kokku.

  Like

  1. Eveliis says:

   Ma ei rääkinud sugugi tema kehast ega tervislike eluviiside promomisest, vaid sellest, nagu Tann siin õnneks aru sai, et mu meelest ei lähe jutt kokku välimusega.

   Like

 7. P says:

  aga mis vahet seal on tegelikult?
  las teeb, mis tahab, kas internett sai otsa, et ära ei mahu enne kui keegi välja pole söödud?

  mentstrueerite ka kõik koos juba?
  kas leidub siin mõni isiksus ka?
  mõni kes eakohaselt suhelda mõistab?

  vana see kommentaatorite grupp nendes blogides on üldse?
  ma olen lihtsalt üpris hämmingus, üle 17 ei pakuks enamusele blogijatele ega kommenteerijatele, päris tõsiselt.

  Like

  1. Tann says:

   Sa kukud ju ise täpselt samasse auku 😀

   Like

  2. myyiu says:

   mentstrueerime jaa:D eesti keeles kirjutame ka. mina olen näiteks muidu 12. kuidas sul endal selle eakohase suhtlusega on? ära vasta tegelt, ma olen mentstrueerimisega liiga hõivatud. armastage oma keha!

   Liked by 4 people

   1. Eveliis says:

    Oh jah. Ikka on nii, et arvamuse avaldamine = kellegi välja söömine = lapsikus = koos “mentstrueerimine”. Armastame parem oma keha, aamen!

    Liked by 1 person

 8. Grete says:

  Plastikbeibed ei ole uus nähtus,pigem juba vananev trend. Mina Porgandi blogi vahel loen (vahel selle tõttu,et ma ei samastu temaga absoluutselt,mitte et ta kirjutamisel midagi häda oleks). Minule tundub ta ka vahel endale vasturääkivat,aga seda mitte oma rindade ega küünte pärast.
  Mina arvan,et see on inimese enda asi,mis ta oma kehaga teeb ja see ei ole teiste arvustada ja eriti veel avalikes blogides. Inimesel on kunstrinnad ja geeliga kaetud küüned,kas selle pärast ta ei või tervisliku eluviisi promoda ja teha mis talle meeldib? Sada korda enam võtaks temalt toitumisnõuandeid,kui nt sinu mainitud Marimellilt,kes ei jaga enamus teemadest midagi,aga võtab usinalt sõna. Mis veel neid puudutab,siis arvan,et Porgand vastas talle selle pärast nii,et ta näeb läbi nende võltsidest kommentaaridest ja lihtsalt ei huvitu nende arvamusest. Inimlikul tasemel saan temast absoluutselt aru ja ise poleks üldse vaevunud vastama.
  See teema tundub lihtsalt nii tobe ja jääb arusaamatuks mida sa sellega taotled? Ma arvan,et enamus inimesi nõustub,et sisemine ilu on tähtsam,kui välimine aga see ei tähenda,et inimene enda eest hoolitsema ei peaks. Rohkem sallivust ja vähem teineteise materdamist oleks enne jõule tore.

  Like

  1. Tatjana says:

   Ää, inimesel on avalik TERVE BLOGI enda kehast ning sa ütled, et see on inimese enda asi? 😀

   Liked by 1 person

   1. Eveliis says:

    Ma ei taotle selle postitusega absoluutselt midagi, avaldasin lihtsalt arvamust ja küsisin küsimuse. Nagu näed kommentaaridest, siis ka siin jagunevad inimesed kaheks. Need, kes nõustuvad minuga, et on võlts ja silmakirjalik ning vale eeskuju ning need, kes leiavad, et ta on aus ja tore ning hea eeskuju, et ei olnudki rahul selle ja tollega, aga tuunis end endaga rahulolevaks jne. Igale oma. Arvamused erinevad. That´s it:)

    Like

 9. Riina says:

  Minu arvates just läheb kokku jutt ja pilt, et ole rahul ja kui pole rahul võta midagi ette. Tema polnud rahul väikeste rindadega ja lahendas selle läbi kunstrindade, talle meeldivad pikad juuksed, enda omi ei taha rikkuda värviga, siis kasutab pikendusi, ja on endaga rahul. Ega see, kui räägitakse enda armastusest ei tähenda, et midagi ei või muuta, see ju pole vastuolus kuidagi. Mina nt ei saa aru, miks ei võiks ennast armastada ja samas kui midagi häirib või meeldib, siis seda kasutada, miks see on pandud seosesse enesekindlusega .

  Like

 10. L says:

  Olen samuti porgandi (endine) lugeja ja paneb tõesti pead vangutama, millist “eeskuju” porgand noortele neidudele annab. Nii võlts, nii võlts, nii võlts. Ja siis veel see “unelmate suhe”, mis porgandil Suvistega oli… nii palju on Uku sõprusringkonnas jutte liikvel, et suhe oli algusest peale väljamõeldis ja mõlemale kuulsuse juurde saamiseks loodud. Kurb.

  Like

 11. F says:

  Ei loe porgandi blogi, sest üks igavamaid, mida tean. Selline korralik, põhjalik, aga kuiv ja emotsioonitu nagu keskkoolitüdruku referaat.
  Pilte olen vaadanud, aga tekib alati negatiivne emotsioon. Tundub võlts. Just ise timmib ja tuunib ja töötleb oma keha ja pilte täiuslikkuseni ja siis jahub enesearmastusest.
  Ma saan aru kui 3 last sünnitanud ja imetanud naine paneb silikoonrinnad, aga Porgandi välimus oleks ilma nendeta tegelikult parem.
  Ja need täismeigiga seksikates poosides trennipildid.. See EI OLE ju päriselu!
  Ma kaldun arvama, et ta ei ole 100% oma toitumis-ja kehatajuhäirest paranenud. Valetab nii iseendale kui maailmale. Kõik märgid viitavad sellele.

  Liked by 3 people

  1. Eveliis says:

   No vot mul on sama arvamus sinuga. Kas eksime meie või tema ja teised, kes teab, eksju…

   Like

 12. M says:

  Usun et meist keegi pole iseendaga 100 % rahul .ja kui välimuse poolest on siis sisemuselt on midagi mida sooviks muuta . Pahatihti on nii et üks korralik “ attention whore “ on just see kel endaga probleeme ehk siis otsivad kinnitust väljastpoolt (virtuaalmaailmas tavaliselt) sest seal saab end korrigeerida . Ma ei ütle et endast netti pilte panna on vale kuid enda (tava) elust blogides on inimesel üldjuhul suur tähelepanuvajadus ja vajadus kinnitust saada väljastpoolt . Jah ma näen et porgandil on vajadus end näidata ja tänu sellele end ka hetkeks paremini tunda aga kas sinul ei ole ? Blogijad ikka ütlevad et nad armastavad kirjutada ,thats the only reason. No kui inimene ikka kangesti kirjutada sooviks siis ta annaks ma usun raamatuid välja ,töötajs ajakirjas ,u name it . Mis on sinu ,estonianwithbackpack põhjus blogida ? Võiks hetkeks arvata et reisimine ,aga norra-eesti -rootsi on enamus inimeste jaoks kodukant ,enamus ikka elus korra sinna jõuavad .Ma usun et ka sinul on vajadus saada mingit kinnitust väljastpoolt,mis ehk enda pere ja sõprusringis ehk saamata jääb ? Ja ka sinul on pilte ,mis on tehtud paremate nurkade alt .Ma ei ütle et sa oled inetu kuid sind tavaelus kohanuna (ei tunne aga olen kokku jooksud) võin öelda et ka sina oled poolte piltide peal end ilusama külje alt pildistanud . Ma tahan oma jutuga öelda seda et teil blogijatel on kõigil ühed samad soovid ja vajadused ,lihtsalt väljendate neid erinevalt .Ärge tehke üksteist maha ,te olete hingesugulased ,usu mind 🙂

  Like

  1. Eveliis says:

   Mis on minu eesmärk selle blogiga? Tead kui 100% aus olla, siis ma olen ette kujutanud, et inimestel on huvitav lugeda seda. Elustiili kui sellist. Norra ja Rootsi on minu jaoks kodukant nagu ka Ussipesa, kirjutan sellist argipäev/arvamusblogi, sest 1) mulle tõesti meeldib kirjutada (muidu ei oleks ma blogimist anonüümselt alustanud) ja 2)mulle meeldib diskussioon ning 3) nagu öeldud ma elan mingis arusaamas, et inimestele on see blogi meelelahutus. Vbla ma eksin ja peaksin ka sahtlisse kirjutama, mai tea, you tell me? Raamatuid olen ma ka kirjutanud.
   Kinnitust ma ei vaja väljaspoolt, sest usud või mitte ma saan jube palju tähelepanu oma perelt ja sõpradelt. Jällegi ma ei tea, kas see on hea või halb, aga nii lihtsalt on.
   Mis aga mu piltidesse puutub, siis ABSOLUUTSELT LOOMULIKULT jagan ma neid pilte, mis on minust tehtud parima nurga alt. Ma ei pea end klassikaliselt kauniks inimeseks, ent enesekindlusega on nii juhtunud, et ma arva, et ma olen ikkagi suht okei. Kahjuks aga ÜLDSE MITTE fotogeeniline ja kui keegi suudab minust teha hea pildi, siis jagan ma seda küll rõõmuga. Lihtsalt et endale ka näidata, et näete, sitast saab ka saia teha.

   Like

 13. Eevika says:

  Aga küsimus on selles minu jaoks, kas see võltsvahenditega viimistletud ilu ongi iluideaal siis. Ma vaatasin mainitud isiku Instagrami ka täna ja ühe postituse (https://www.instagram.com/p/Bcbl2yolsrk/) all on öeldud “us beautiful girls”. See torkas mind kuidagi eriti valusalt. Loomulikult näeb ta sel pildil imekaunis välja. Ja mina, kes ma pole ennast nagunii kunagi ilusana tundnud, tunnen ennast veel koledamana ja saan aru, et mingil juhul ei kuulu ma eliitgruppi “us beautiful girls”. Ma ju võiksin ka kanda rohkem meiki ja teha rohkem trenni ja käia regulaarselt juuksuris ja panna ilusad kunstküüned oma küüniste peale. Aga ma ei jaksa, ei rahaliselt ega ajaliselt. Ja nii mulle tundubki, et ma ei saagi kunagi ilus naine olla. Ja see teeb ausalt öeldes küll natukene meele mõruks, et iluideaal on perfektselt viimistletud naine kogu lisavarustusega.

  Liked by 1 person

  1. Mul oli kurb seda lugeda, et sul sellised tunded seoses selle näitsiku konto vaatamisega tekkisid, tahaks aidata kohe. Aga sellised tunded tulevadki sisemisest ebakindlusest ja sisemine ebakindlus saab alguse sellest, et end võrreldakse ebaõiglaselt teistega. Mina olen ilus hoolimata sellest, et mul pole tuuningut kunstküünte ega kunsttisside näol ja mis kõige olulisem, ma ei tahagi tuuninguid. Aga sina pead leidma endas need ilusad asjad, tooma välja ilusad jooned ja siis endale peegli ees korrutama, et olen ilus. Räägin kogemusest! 😉 Ennast peab armastama, see on ainukene asi, milles ma olen selle tuunitud preiliga nõus. Aga selleks ei ole vaja saada plastikuks. Koledaid inimesi on maailmas väga vähe ja vaevalt sina nende sekka kuulud. Enamasti on koledad need, kes teis ülesöönud emisteks sõimavad nagu see üks siin kommentaariumis. Aga nüüd vut-vut endaga rahu sõlmima. 🙂

   Liked by 3 people

   1. Eevika says:

    Nii armas, aitäh! 🙂 Mu mõte ei olnud üldse kiitust või upitust välja nuruda. Lihtsalt tuua ausalt välja, et ei ole ainult õrnas eas teismelised, kes ennast sellise iluideaaliga võrdlevad ja kehvasti tunnevad ning selle tagajärjel lollusi teevad. Ka vanuse järgi täiskasvanud naine tunneb samamoodi ja on sama mõjutatud.
    Jah, olen nõus sajaprotsendiliselt, et kui üks enesekindel ja tervisliku enesehinnanguga naine vaatab neid pilte, siis ei arva ta suurt midagi. Minul on tõesti palju sisemist ebakindlust ja eriti selles osas, mis puudutab välimust ja paratamatult mõjuvad sellised totrad iluideaalid rusuvalt.
    Ja see ei tähenda, et ma tuunimata naisi ilusaks ei pea. Vastupidi! Just pean ilusamaks neid kõigist plastiknäitsikutest. Aga tahes-tahtmata tekib koletetise tunne kui pead päevast päeva kõrvuti seisma kas siis virtuaalmaailmas või reaalsuses tuunitud naistega ja kogema, mida ühiskond ilusaks peab.

    Ja veelkord aitäh positiivse kommenaari eest! Mul on pikk tee selleni, et ennast natukenegi ilusaks pidada. Aga noh, vähemalt olen töökas ja nälga ei jää, seega elab üle 😉

    Liked by 1 person

   2. myyiu says:

    hea uudis sulle ja kõikidele teistele loomulikele naistele (sh mina) on see, et kui meid peaks kunagi tabama zombie apocalypse või üksik saar, siis me oleks ikka laias laastus sama ilusad ja enda nägu. mida ei saa aga öelda paljude teiste kohta…

    Liked by 1 person

  2. M says:

   Ei saa sinust aru.Kas Eevika ja Eveliis on mólemad sinu kommentaar ? Igaljuhul,sa räägid et plastik on meganõme ja vale ja feik ( siin kohal nõustun sajaga) kuid samas kurdad et iga jumala päev pead sa end võrdlema nende plastikutest ilueedidega ja end sitasti tundma.Veider! Ei saagi aru kas sa kadestad seda et inimesel on rahaliselt võimalik end ”ilusamaks” opereerida või seda ”ilu” ? Ja keha Viimistlus ei sõltu nüüd kindlasti alati rahast vaid iseendast. Jah rind küll maksab aga ülejäänu saab juba ise kenasti omal jóul saavutada .
   Mina näiteks iial ei kadesta naisi kes on noa all end ”kenamaks” tuuninud. Välimust saab ju alati korrigeerida ,kasvõi hea jumestusega .tänapäeval on kõik võimalik.Aga see mis on kadestusväärne (ja ka minu jaoks ILU ) on inimeste teatud iseloomujooned ja käitumismeetodid . Näiteks headus ,teiste inimeste üle rõõmustamine ,lahkus ,siirus jne ,empaatiavõime jne . Sest neid omadusi juba naljalt ühe botoxi süstiga ei saavuta . Me oleme kasvatatud erimoodi ja juba sündides on meil teatud iseloomu jooned ja katsu sa tõesti ,sitast saia ei saa . Seega ma ütleks et kadestage parem neid naisi kellel on palju häid sõpru ,head suhted pere ja lähedastega ,kolleegidega .Nendel on arvatavasti see ilu ,mis tegelikult on kõige tähtsam .

   Like

 14. Anna says:

  Juba ühe üldnarkoosi toime, rääkimata muudest opi ja üleüldse võõrkehade organismi toppimise mõjudest on selline, et pärast seda on suht naeruväärne kogu see tervislikkuse ja “hoolime oma kehast” jutt. Ma saan aru, kui inimese enesehinnang kannatab pidevalt ja tohutult mingi iluvea tõttu, siis on opp tõenäoliselt mõistlik valik. Aga kui väita, et armastad 100% oma keha ja oled super tervislikkuse etalon, sest noh, sa ju tahad oma armsa keha eest parimal moel hoolt kanda ja siis valida vabatahtlikult operatsioonilauale minek… Midagi peab olema konkreetselt bullshit. Räägitakse, et toitumishäirest ei saa kunagi päriselt lahti ja tundub, et nii ongi. Koguaeg tahaks aina rohkem ja rohkem “täislikuks” saada ja välimus on elu keskpunkt.
  Minu jaoks ei ole kurb mitte niivõrd asjaolu, et Porgandit ilusaks peetakse (ka minu arust on ta piltide peal täitsa ilus), vaid pigem, et selline inimene on nii paljude jaoks suur eeskuju. Eestis on maailmatasemel arste, teadlasi, sportlasi, no kas või normaalseid arvamusblogijaid, aga ei, eeskujuks on bimbo, kelle ainus panus maailma, ühiskonda ja iseendasse on see, et ta näeb vaeva, et ilus välja näha. Iga päev valid sa kõikidest võimalikest tegevustest (nagu näiteks raamatu lugemine või hariduse omandamine, nimekiri on loomulikult lõputu) enda ilusaks tegemise ja selle eksponeerimise. Ja noh, mõnikord paned endale kuuli tuppe ja leiad yoni. Asi pole ju selles, et naine ei peaks enda eest hoolitsema, aga kuna päevas ja üleüldse elus on siiski aeg piiratud, siis peab paratamatult mingid valikud tegema, millele sa aega kulutad. Ja siis on inimene kelle prioriteediks, kõikide muude valikute hulgas on VÄLIMUS. Kunagi ammu kingiti mulle tema esimene kokaraamat ja isegi seal oli iga teine pilt temast endast. No miks ometi. Ja kurvaks ei tee mitte see, et üks inimene niimoodi elab, palun väga, aga just tema on masside iidol ja just temal on nende meelest unistuste elu. Oeh.
  Blogi sisu koha pealt ma isegi ei tea mida öelda. Postituste “oo kui hariv ja põnev” kommenteerijatele tahaks iga kord öelda, et no mis nii viga elada, võta wiki ja hakka otsast lugema, ei saa tõenäoliselt see põnevus siis niipea otsa ja hariv on ka veel. Kuigi enamus postitused ilmselt ei põhine mitte wikil vaid mingitel “why is coffee good for us” stiilis guugeldamisel leitud pseudoteadusel või reklaamitava toote kodulehel (oh seda rasket rasket blogija tööd). See jutt, mida Porgand raadiosaadetes ja mujal blogist väljaspool (kus peab, oh õudust, ise välja mõtlema, mida rääkima hakkad) on ikka täitsa sisutühi ja mittemidagiütlev.
  Ja kui keegi tahaks siinkohal küsida, miks ma tema blogi jälgin siis:
  1) Pildid on siiski ilusad ja mõned tooted mida ta promob mulle täitsa meeldivad (adi näiteks ja lindexi pesu). Kuna need on konteksti täiesti ebasobivad ja noh ka kontekst ise on masendavalt igav referaat, siis jutu jätan ma üldjoontes vahele.
  2)Kommentaare ma loen jällegi küll, sest kuna viimasel ajal pressib Porgandit uksest ja aknast sisse ja ma tõesõna tahaksin mõista, mis see tema fenomen on.
  3) Eelnevalt mõnest teisest kommenteerijast tekitab minul tema jälgimine pigem rahulolu oma elus tehtud valikutega

  Liked by 4 people

 15. Mir. says:

  Väga vastuoluline, et inimene ei taha võtta pille, sest need hormonaalsed muutused võivad olla väga jubedad (fair point). Aga siis kui asi puudutab välimust ja seksikust, on küll nõus tegema neid protseduure, mis mõjutavad keha, tervist ja muideks ka hormoone, sama palju nagu pillide kõrvalmõju või rohkemgi. Kuidas saab olla ühes punktis nii meeletult tervislik ja oma keha puhtust austav, aga teises punktis nii hoolimatu ja lõhkuv oma keha suhtes.

  Kõikide muude asjade suhtes peab silmas, et poleks tema kodus ega ümber mingeid kahjulikke plastikuid ja kemikaale, aga kallis inimene, vaata, mida sa oled endale lasknud otse ihu sisse paigaldada. Samamoodi nagu on tuvastatud, et pillid võivad tervise tõsiselt pekki keerata, on ka tuvastatud, et silikoonid võivad tekitada raskeid kõrvalmõjusid näiteks autoimmuunhaigust. See on ju palju hullem kui mõni tampoon või põrandapesukontsentraat.

  Mul ei ole probleemi teiste tuunitud naistega, kes üldiselt saavad aru, et võtavad kaalutletud riski, et endaga rohkem sõber olla. Kui on nii suur häda käes, siis muidugi võib iga inimene teha oma kehaga, mida tahab. See on minu jaoks sama nagu alkoholi joomine, suitsetamine, diivanikartul olemine. Kõik teavad, et sellised asjad pole ju päris tervislikud (kohe maha ei sure, aga ikka nagu tervislik ka pole). Aga meil pole probleemi inimestega, kes seda siiski teevad, kui nad just samal ajal ei hakka jutlustama ülimast tervislikkusest.

  Liked by 1 person

 16. Karolin says:

  Kas üldse loogilist mõtlemist antud pole? Tahtis ja pani need silikoonid ja kahjustas enda keha ja nüüd üritab siis teiste asjade arvelt oma tervist hoida. Või kui juba ühe “ebatervisliku” asjaga hakkama sai ja trumm läks, siis mingu pulgad ka ja pole üldse enam mingit mõtet isegi üritada, vaid suvalt veel kahe suupoolega hormoone sisse süüa. Tõesti niimoodi arvate või?

  Minu meelest tuleks tema puhul küll rakendada seda “ta on ju ka ainult inimene ja teeb vigu” suhtumist, mida igal pool mujal blogides (ka siin) nii uhkelt lehvitatakse. Kui veits süveneksite, siis leiaksite ta blogist täiesti okeid põhjendused nii juuksepikenduste kandmisele (et mitte oma enda juukseid blondeerimisega rikkuda), kulmude värvimisele jne. Ei ole mingi fänn ja ta blogisse satun ka kord kuus, kirjastiil on ka minu jaoks igav, aga minu meelest on küll tunnustamist väärt, et noor tüdruk vähemalt üritab tervislik olla ja seda ka massidele levitada, mis siis, et alati 100% välja ei tule. Sest kellel meist tuleks? Tahate väita, et neil kritiseerijatel ei esine elus kunagi mingeid vasturääkivusi? Yeah, right.

  Like

  1. Mir. says:

   Seda tahakski, et ta tunnistaks: silikoonrinnad on tervisele kahjulikud ja ei ole absoluutselt vajalikud, et terviseriski hinnaga teha kauni noore naise keha mingi abstraktse ja segase iluideaali järgi “paremaks kui enne”.

   Ma ei ütle midagi nende inimeste kohta, kes teevad iluoppe, aga samas tunnistavad põhjusi, miks seda tehti. Mitte ei aja samal ajal mingit paska enda armastamisest ja oma tervise väärtustamisest. Tegelikud põhjused ongi sellised, et: “ma tunnen end nii koledalt, et ma pigem suren narkoosi tüsistustesse või elan vähem aega täisväärtuslikku elu vanaduses, aga mina pean seda oppi saama.”

   Me ülejäänud lihtsalt ei teeskle, et oleme siis sellega endale miskit jube head teinud ja et selliste asjade kasutamisega muutuks elu, minapilt ja üldse midagi tegelikult paremaks.

   Ja siis on inimene, kes veedab märkmisväärse osa oma ajast ajades järge mingitel mõttetutel kemikaalidel ja tehes “palju researchi” kõige kahjuliku kohta, aga ei maini sõnagi implantaatide ja oppide kahjulikkusest 😀 Mkay.

   Liked by 1 person

 17. Laura says:

  Tahan kah siis juba arvamust avaldada 😀
  Tema blogisse satun harva, kuna see on tõesti kuiv, igav ja emotsioonitu – nagu ka eespool mainiti. Tootetutvustused on kah nii, et kõigepealt on sada pilti temast ja siis midagi tootest kah vast.
  Ilus on ta kyll, ei saa vastu vaielda, keha kah kadestan. Selleks, et aru saada, et tal on endiselt issues välimusega, ei pea olema psyhholoogiatudeng. Oli ju mingi endine elukaaslane (vist oli nii?!) tema välimust materdanud ja plika oli siis noorem, jättis jälje, ja nyyd siis otsib seda tähelepanu ja tunnustust igalt poolt.
  Yldiselt – saavutanud on ta siiski palju, aga pole tema suhtgrupp ja suva mis ta seal jutustab.

  Like

  1. Eveliis says:

   Saavutanud on ta tõesti päris palju ja selle eest küll aplaus talle, et on teinud ära need asjad, mida on soovinud. Selle koha pealt jube tubli. Ja noh ei ole ka mina sihtgrupp, nii et tegelikult ka mul suva, aga minulikult, selle asemel, et kodus “klatšida”, mõtlesin, et “klatšiks” blogis.

   Like

 18. Nimi says:

  Ma googeldasin seda Sophie Eliised ja jeesus, see on täiesti groteskne, mida inimene endaga teinud on. Võib-olla mulle ainult tundub aga sageli kipuvad keskmisest parema materjaliga naised need olema, kellel ära kammib ja ennast mingisugusteks karikatuurideks süstida-lõigata lasevad. Kurb kui inimesel nii madal enesehinnang ja samas jube, mis eeskuju ta noortele sellega annab. Mingi hetk võiks ju lähedased sekkuda ja vähemalt sellele haiglasele eneseeksponeerimisele piiri panna üritama, kuid eks nemadki saavad ilmselt noosist osa. Ja vaene hing on alles 22, mis temast 10-20-40 aasta pärast järel on… nukker.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.